Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

W dobroczynne24.pl świętujemy dziś Dzień Matki!

Niektóre porody bardzo się komplikują, ponieważ ciężarne matki do ostatniej chwili nie rezygnują ze swoich obowiązków i możliwości pracy na roli. Nawet jeśli poród jest bliski, kończą pracę na polu o godzinie 18:00, by o 20:00 stawić się do szpitala i dwie godziny później trzymać na rękach swoje nowonarodzone pociechy.

Dla kongijskich kobiet rozwiązanie to często sytuacja bardzo niebezpieczna. Izabayo dostała pierwszych skurczy w swojej chacie w górach, kilkanaście kilometrów od szpitala. Na plecionych z liści noszach kipoyi dwunastu mężczyzn niosło ją na zmianę do Ntamugengi przez kilka godzin. Straciła dużo krwi. Ciśnienie 50/30, konieczna transfuzja i cesarskie cięcie. Personel gotowy do działania wciąż powtarza, że gdyby nie przyjaciele z Polski, dzień porodu dla takich matek jak Izabayo byłby ich ostatnim. Odpowiednio wyposażony ośrodek, gotowy do działania personel, krew, która dzięki Wam zawsze jest pod ręką sprawia, że najbardziej dramatyczne sytuacje okołoporodowe coraz rzadziej kończą się tu tragicznie.

DZIEŃ MATKI to doskonała okazja, by pokazać Wam uśmiech dzielnej matki!!! Izabayo i jej maleństwo są już bezpieczne. Dzięki jej sile i Waszej trosce w naszym szpitalu zaczęła się właśnie kolejna niezwykła historia pod tytułem ŻYCIE!!!

Wszyscy pamiętamy dziś o mamach, kupujemy kwiaty, wyrażamy wdzięczność i podziw. Dla tych kongijskich największą radością jest możliwość urodzenia dziecka w godnych i bezpiecznych warunkach. Dlatego każdej kobiecie wręczamy wyprawkę, by ułatwić jej pierwsze tygodnie opieki nad dzieckiem. Pokrywamy koszty podorów, by nawet najtrudniejsza sytuacja rodziny nie była przeszkodą, by dzień porodu był wydarzeniem szczególnym, pozbawionym obaw o bezpieczeństwo noworodka.

Wyprawka dla noworodka, poród naturalny lub przez cesarskie cięcie to najlepsze prezenty dla kongijskich kobiet, które możemy im dziś dać!!!

 

http://www.dobroczynne24.pl/p/wyprawka-dla-noworodka

http://www.dobroczynne24.pl/p/porod-naturalny

http://www.dobroczynne24.pl/p/porod-przez-cesarskie-ciecie

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij