Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Kupiliśmy MINILAB! Kolejna akcja Dobrej Fabryki zakończona sukcesem!

Najpierw otrzymaliśmy na ten cel darowiznę indywidualną (3,5 tys. dolarów), teraz doszło jeszcze 5,3 tys. dolarów od Was ‒ i tak mamy 8,8 tys. dolarów, za które Siostry kupią minilab (w porządnej belgijskiej firmie), opłacą cło i ubezpieczenie przesyłki, firma zaś wyśle na miejsce technika, który sprzęt zainstaluje, wstępnie skalibruje i nauczy obsługi urządzenia dwóch naszych ntamugendzkich laborantów.

Pieniądze ze zbiórkowej nadwyżki oczywiście się nie zmarnują ‒ przeznaczymy je na zakup odczynników niezbędnych do pracy minilabu. W pakiecie startowym producent zapewnia chemię, która wystarczy na 600 testów, ale przy obecnym obłożeniu szpitala spodziewamy się kilkudziesięciu badań dziennie. Przed wybraniem modelu Siostry sprawdziły rzecz najważniejszą ‒ odczynniki do tego sprzętu są na bieżąco dostępne u dostawców w Kongu i Rwandzie.

To naprawdę wspaniały dzień nie tylko dla naszego szpitala, ale przede wszystkim dla mieszkańców Ntamugengi oraz okolicznych wiosek. Dzięki Wam będą mieli pod bokiem sprzęt, który pozwoli błyskawicznie ocenić parametry krwi, a więc wielu z nich uratuje życie, co do tej pory ‒ mimo usilnych starań ‒ nie zawsze było możliwe...

To kolejna ‒ po dostarczeniu przez nas doktorowi Johnowi nowoczesnego USG ‒ epokowa zmiana w miejscu, gdzie jest tyle cierpienia, które czeka, aż przerobimy je naszymi fabrycznymi siłami na radość i nadzieję! :)

Jeszcze raz ‒ w imieniu pacjentów, lekarzy, pielęgniarek, laborantów, salowych, a nawet stróża ‒ serdecznie Wam DZIĘKUJEMY! :)

Jesteście wspaniali! I jak zwykle NIEZAWODNI!

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij