Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Trzymiesięczna Julienne rozpoczęła terapię żywieniową

Maleńka Julienne ma 3 miesiące. Jest ósmym dzieckiem w rodzinie. Razem z tatą mieszka w Rugari (Dem. Rep. Konga). Jej mama niedawno zmarła. Chorowała prawdopodobnie na cieżką odmianę malarii, która doprowadziła do anemii. Rodzina szukała pomocy, ale w wiejskim ośrodku zdrowia w Rugari nie umiano jej pomóc, więc skierowano ją do innej kliniki, skąd natychmiast wysłano ją do naszego szpitala w Ntamugendze, bo tylko u nas można przetoczyć choremu krew. 

Niestety mama Julienne nie przeżyła drogi do szpitala, który był jej ostatnią deską ratunku. Ojciec dziecka został sam z siedmorgiem rodzeństwa Julienne. W wychowaniu pomaga mu teraz babcia. Nasza ekipa pielęgniarska w ośrodku dożywiania od razu otoczyła rodzinę opieką i włączyła maleńką Julienne w program dożywiania mlekiem zastępczym dla niemowląt. Ntamugenga to jedyny ośrodek w okolicy, gdzie potrzebujący mogą za symboliczną opłatą lub często zupełnie za darmo otrzymać ten tak trudno dostępny tutaj rodzaj mleka dla niemowląt, który tak naprawdę ratuje kilkumiesięcznym maleństwom życie. Będziemy odtąd mieli małą Julienne i jej rodzinę pod opieką. Damy im wszystko, co tylko możemy dać.

Jeśli chcesz wesprzeć terapię Julienne, KLIKNIJ TUTAJ i przekaż cegiełkę na posiłek terapeutyczny.

 

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij