Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Kolejny rok za nami – czas na podsumowanie 2016 r. i wielkie wyrazy uznania dla Inwestorów Dobra!

Ten rok okazał się być trudny dla Ośrodka Dożywiania z powodu rekordowej liczby przyjęć spoza regionu. Ntamugenga od niedawna jest jedynym ośrodkiem dożywiania w regionie liczącym 200 tys. mieszkańców. Pozostałe ośrodki upadły z powodu braku dostaw żywności.

Sytuacja polityczna w kraju destabilizuje się, dlatego też problemy z dostawą żywności są coraz większe. W związku z tym, planem awaryjnym jest przetwarzanie soi na własną rękę i produkcję mleka dla dzieci.

Spodziewamy się też, że w niedługim czasie w ośrodku drastycznie wzrośnie liczba pacjentów, dla których jesteśmy ostatnią nadzieją. Jest to dla nas ogromna mobilizacja do działania. I jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jesteście z nami. A jest Was już ponad 630! Dzięki Waszej obecności w projekcie ten rok kończymy z miesięcznym wsparciem dla Ośrodka wynoszącym ok 21.000 zł! To stan osiągnięty na koniec grudnia! Cały rok Inwestycji Życia zamyka imponująca suma: 229.915,3 zł.

 

Dzięki Wam w 2016 roku ośrodek dożywiania opuściło 402 dzieci wyprowadzonych z ostrej fazy niedożywienia (283 w roku 2015). To Ci pacjenci, którzy w pierwszej kolejności trafili do szpitala na oddział pediatryczny. Dziś każdego tygodnia ośrodek dożywiania odwiedza już nie 130 a 220 dzieciaków.  Spada liczba przyjęć dzieci z terenu Ntamugengi, co świadczy o tym, że problem w najbliższej okolicy się zmniejsza dzięki pomocy ośrodka i wzrostowi świadomości mieszkańców. Zdecydowana większość naszych pacjentów to mieszkańcy bardzo oddalonych wiosek, którzy o tym jak działa nasz ośrodek dożywiania dowiedzieli się pocztą pantoflową i decydują się pokonywać długą drogę przekonani, że jesteśmy ich ostatnią i jedyną deską ratunku.

Dzięki Wam w tym roku tysiąc trzysta dzieciaków zawdzięcza Wam życie, a kilkaset właśnie w tym momencie przestaje cierpieć z powodu głodu.

Dobra Fabryka nieustająco wierzy, że "Najlepszą metodą walki ze złym światem, jest tworzyć świat dobry". 

Dziękujemy jeszcze raz, że jesteście z nami i każdego dnia realnie wspieracie naszych ludzi na odległym krańcu świata! Jesteście mega!! :-)

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij