Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Dzień Chorego w Ntamugendze

Ponadto była również ekumeniczna modlitwa, posiłek dla wszystkich, a nasz stażysta, dr Patience, wykonał wiązankę przebojów.  :)

Na pierwszym zdjęciu widzicie jednego z chorych, Pascala. Od miesiąca nie wstaje z łóżka, cierpi na gruźlicę i niedożywienie. Jego żona regularnie przychodzi do nas po tabletki na tę pierwszą przypadłość, ale takiej biedy w domu nie spodziewali się nawet nasi zaprawieni w realiach Ntamugengi pracownicy. Pascal był wzruszony do tego stopnia, że na wszystkie pytania odpowiadał szepcząc: "Szpital przyszedł do mnie...". W sumie miał rację, bo w wizytującym zespole było dwóch lekarzy, pielęgniarz i laborant...
Dziś do Pascala wyruszy kolejna grupa wsparcia, tym razem z jakimiś ciuchami oraz - przede wszystkim - z naszym dietetykiem, Desire, który poradzi żonie, jak karmić chorego, by nabierał sił.

Kolejna ekipa wzięła się za transport (jedynym dostępnym środkiem lokomocji) naszych starych szpitalnych łóżek do małego wiejskiego ośrodka zdrowia kilka wiosek dalej. Oni ich bardzo potrzebują, a my w części szpitala - dzięki Wam i dzięki papieżowi Franciszkowi - mamy już nowe łóżka.  

Oczywiście, gdybyście mieli ochotę ufundować jeszcze jedno (albo chociaż jedną łóżkową nogę), zapraszamy serdecznie do www.dobroczynne24.pl na nawet najmniejsze zakupy!
Znajdziecie tam wszystko, co pomaga naszym ludziom na miejscu pomagać chorym, takim jak Pascal i setki innych, których mamy pod opieką!
Jeden klik = jeden dobry uczynek!

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij