Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Chcę pomóc!

Głowica do USG dla szpitala w Kongo

DZIEŃ MATKI to idealna okazja, by dać naszym pacjentkom najwspanialszy prezent, najlepszą możliwą pomoc w ratowaniu ich pociech!!! Rozszerzamy możliwości diagnostyczne USG w naszym kongijskim szpitalu!!! Potrzebujemy 8000 zł, by zakupić głowicę do badań ginekologicznych. Chcemy w naszym szpitalu jeszcze lepiej pomagać matkom, najwcześniej jak to możliwe rozpoznawać ciążę i jak najszybciej reagować na jakiekolwiek komplikacje zdrowotne kobiet w ciąży oraz przyszłych matek!!! 

Do szpitala w Kongo wjechał już nowy sprzęt. Prezent od Was i papieża Franciszka dla hospicjum w Kabuga. Do tej pory służył w hospicjum, ale Siostry od Aniołów z Rwandy i Kongo zgodnie stwierdziły, że w rękach doktora Johna ultrasonograf zrobi jeszcze więcej dobra, a przecież o to nam zawsze chodzi. W hospicjum sprzęt przydaje się, ale nie tak często, by trzeba było mieć go w pogotowiu 24h na dobę. W razie potrzeby będziemy fundowali naszym pacjentom badania w Kigali. W Ntamugendze z kolei jeśli takiego sprzętu nie ma, to nie ma też szans, by skorzystać z niego gdziekolwiek w pobliżu. 

Chcemy rozszerzyć możliwości diagnostyczne naszego USG. Sprzęt jest, możliwości też, bo dr John ma już niezbędne kompetencje, by przeprowadzać badania. Brakuje jednego, głowicy do badań ginekologicznych, a do takich nasz sprzęt przydałby się najbardziej. Narzędzie kosztuje 8000 złotych co oznacza, że wystarczy 160 chętnych, którzy zrobią matkom potrzebującym pomocy niezwykły prezent o wartości 50 zł. 

W szpitalu w Ntamugendze rocznie na świat przychodzi 500 - 800 dzieciaków, tysiące pacjentek potrzebują profesjonalnej opieki. Codziennie zgłaszają się do nas kobiety, które wymagają trafnej diagnozy i szybkiego, skutecznego leczenia. Dzięki możliwości przeprowadzania ginekologicznej ultrasonografii rozpoznanie problemu będzie dużo łatwiejsze a szybka reakcja przełoży się realny ratunek życia kobiet i ich dzieci. 

Rozmawialiśmy z doktorem Johnem, który właśnie skończył szkolenie radiologiczne. Jest zachwycony nową możliwością badania pacjentów. USG przyda się wszystkim i będzie w ruchu cały czas. To, że doktor John będzie mógł rozpoznać już jednomiesięczną ciążę daje konkretne możliwości ratowania najmniejszych i bezbronnych istot. 

Jeśli uda nam się zebrać tę kwotę w ciagu tygodnia, ufundujemy kobietom w Kongo najwspanialszy Dzień Matki i sprawimy, że każdy kolejny będzie dla nich i dla ich dzieci bezpieczniejszy!!! 

ZACZYNAMY?!!!

Kwota uzbierana: 8695 PLN
Kwota docelowa: 8000 PLN

Aktualności

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij