Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

V emisja akcji Inwestycje Życia rusza właśnie dzisiaj!

W ośrodku dożywiania jest 90 dzieciaków z okolic i 171 spoza regionu. Świadczy to o tym, że potrzeby ludzi z sąsiedztwa udało nam się już w dużej mierze zaspokoić. Liczby przyjęć spoza okolic są jednak rekordowe z innego powodu. Ntamugenga jest od niedawna jedynym ośrodkiem dożywiania w regionie liczącym 200 tys. mieszkańców. Pozostałe ośrodki upadły z powodu braku dostaw żywności.

Kiedyś fasolę, mąkę i ryż dostarczano do ośrodków tonami, teraz zero. Sytuacja polityczna w kraju destabilizuje się, o podstawowe produkty jest coraz trudniej. Opiekująca się ośordkiem Siostra Agnieszka  jeździ do Gomy i walczy o mleko terapeutyczne. Jeśli go zbraknie mamy plan B, będziemy sami przetwarzali ziarna soi i przygotowywali z nich mleko. Spodziewamy się, że w związku z sytuacją w regionie w niedługim czasie w ośrodku drastycznie wzrośnie liczba pacjentów, dla których jesteśmy ostatnią nadzieją.

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij