Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Najgorsze co może spotkać matkę to chwila, gdy brakuje dla dziecka lekarstwa..

Nasz ośrodek dożywiania w Ntamugendze przeżywał w ostatnich tygodniach prawdziwe oblężenie. Prócz pomocy, jaką zwykle niesiemy najmłodszym nasza placówka wzięła w opiekę również wielu dorosłych. Wśród nich jest Maria. Kobieta przyszła do Ntamugengi prosić o ratunek dla swojej córki, u której rozpoznała pierwsze objawy choroby głodowej, ale gdy zobaczyliśmy matkę od razu skierowaliśmy i ją na szczegółowe badania. Tuż po tym jak stwierdzono chorobę głodową i towarzyszącą jej anemię Maria wraz z córką trafiły do ośrodka dożywienia.

Najgorsze co może spotkać matkę to chwila, w której brakuje dla dziecka lekarstwa na chorobę. W przypadku naszych pacjentów lekarstwem zwykle nie są nieosiągalne i kosztowne procedury medyczne, ale zwykły posiłek, choćby dwa razy dziennie. Głód zagląda pod strzechy kongijskich chat i stawia ich mieszkańców w sytuacjach bez wyjścia. Wy zdecydowaliście być ich ostatnią deską ratunku, za co po raz kolejny bardzo dziękujemy!!!

W dniu, w którym Maria pojawiła się ze swoją córką w Ntamugendze ważyła zaledwie 30 kg. Widać, że matka sama rezygnując z jedzenia robiła wszystko, by głód nie dopadł maleństwa. Nie udało się, ale zareagowała nie czekając na kolejne konsekwencje i powikłania. Dla małej szybko znalazła się rada - butelka z mlekiem terapeutycznym i dziewczynka szybko odzyskuje zdrowie. Niestety z mamą jest inaczej. Droga Marii do zdrowia będzie długa i pełna wybojów, ale z Wami nam się uda!!

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij