Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Czas na podsumowanie 2015 roku i podziękowania dla naszych Inwestorów Dobra.

Rok 2015 w Dobrej Fabryce udowodnił nam, że niemożliwe stało się możliwe.

W kwietniu Siostry zwróciły się do nas z prośbą o rozważenie finansowania działającego przy szpitalu Ośrodka Dożywiania, który miesięcznie leczył wówczas około 90. dzieci z chorobą głodową i w różnym stadium niedożywienia. Pomysł wydawał się nieco szalony, zważywszy na to, że mieliśmy wówczas jeszcze nieustabilizowaną sytuację ze wsparciem dwóch pierwszych placówek. Gdy jednak poznaliśmy skalę potrzeb, a przede wszystkim nadzieję w oczach tych, którzy znikąd nadziei spodziewać się już nie mogą, postanowiliśmy zaryzykować. Kilka tygodni później uruchomiliśmy projekt "Inwestycja Życia”. Dziś mamy już kilkuset pozyskanych Inwestorów Ośrodka, co pozwala nam na comiesięczne przekazywanie doń 3.000 dolarów. Liczba dzieci objętych pomocą zwiększyła się o połowę. Jesteśmy w stanie zapewnić im pożywienie dużo bardziej wartościowe (zaczęliśmy sprowadzać suszone ryby znad Jeziora Edwarda, stałym elementem diety stały się jajka). Powoli (choć tu napotykamy na poważne trudności logistyczne) działamy na rzecz wyposażenia Ośrodka w pomoce edukacyjne, które pozwoliłyby mu zacząć pełnić także funkcje przedszkola. 

Hasło Dobrej Fabryki od początku jest takie samo: "Najlepszą metodą walki ze złym światem, jest tworzyć świat dobry". To nieprawdopodobne szczęście, że tylu z Was zechciało się pod tym podpisać.

Dziękujemy!

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij