POMOC POTRZEBNA OD ZARAZ!

Przekaż wsparcie dla uchodźców z Birmy

Rohingowie to dziś najbardziej prześladowana mniejszość etniczna na świecie. Nie pomożemy wszystkim, nie przywrócimy im praw i nie nadamy obywatelstwa, ale możemy pomóc w odbudowaniu ich godności, zmniejszeniu głodu i cierpienia. 

czytaj więcej

Mamy już:
2 606 zł
Potrzebujemy:
50 000 zł
Chiny

Ambulatorium psychologiczne

Chiny

Jak w każdym z miejsc, w którym stawiamy kolejne fabryki dobra tak i w Chinach zależy nam na wyrównywaniu szans. Poziom wiedzy psychologicznej jest tu bardzo niski, terapeuci pomagają więc rozpoznawać symptomy chorób psychicznych wymagających zaawansowanego leczenia i prowadzą terapię.

Na początek

10

pacjentów tygodniowo
Leczymy

Pomogliśmy naszemu nowemu partnerowi, katolickiej organizacji Yahwe Caritas działającej w miastach Wenzghou i Hangzhou we wschodnich Chinach, otworzyć (a teraz pomagamy utrzymywać) absolutnie niezbędne w tym rozwijającym się w czasem za szybkim dla człowieka tempie regionie ambulatorium psychologiczne.

Skromna siedziba w samym sercu biurowca, w którym mieszczą się małe firmy, zawodowy system przyjmowania zgłoszeń, genialnie prowadzone social media z codziennymi poradami psychologicznymi docierającymi do tysięcy ludzi. Ośrodek przyjął nazwę „Inner Springs” („Wewnętrzne Źródła”), zatrudnia cztery osoby (dwóch psychologów, asystenta i specjalistę od social mediów), wszystkich nadzoruje merytorycznie prof. Zhang Kechuan z szanghajskiego uniwersytetu. W tej chwili ośrodek przyjmuje około dziesięciu pacjentów tygodniowo, i ta liczba rośnie.

Poziom wiedzy psychologicznej jest tu bardzo niski, terapeuci pomagają więc rozpoznawać symptomy chorób psychicznych wymagających zaawansowanego leczenia, prowadzą terapię rozpadających się (głównie z powodu zawodowych migracji) związków, interweniują w sytuacjach przemocy domowej, pomagają dzieciom poddawanym rówieśniczej presji w szkołach (to dotyczy głównie dzieci z prowincji, które za rodzicami i ich pracą, emigrują do miast). Nieetatowo z „Inner Springs” pracuje stale również ośmiu wolontariuszy, którzy w kawiarniach, szkołach, kościołach, przeprowadzają w ramach profilaktyki warsztaty o psychologii związku, wychowania, umiejętnościach ocalenia swojej własnej psychicznej integralności w sytuacji wielkiego obciążenia pracą. Dla słuchaczy – to wszystko jest nowość. A nawet gdyby chcieli iść do psychologa – specjalistów na rynku jest tak mało, że godzina konsultacji potrafi tu kosztować nawet do tysiąca złotych. W „Inner Springs” jest to ułamek tej kwoty, a gdy po pierwszym spotkaniu okaże się, że człowiek jest niezamożny, odpłatności oczywiście w ogóle nie będzie.