Pomoc medyczna dla uchodźcy z Lesvos

25 

+ -
Kategoria: Leczymy
Miejsce: Grecja – pomoc dla uchodźców na wyspie Lesvos

W obozie Moria 2.0 na greckiej wyspie Lesvos jesteśmy nie tylko po to, by karmić głodnych, ale też by leczyć, uśmierzać ból – odpowiadać na najbardziej podstawową potrzebę człowieka, jaką jest dostęp do opieki medycznej. Do naszego zespołu dołączyła Ola, lekarz pediatra, z którą robimy obchód obozowych namiotów.

W jednym z nich spotykaliśmy Mimi, świeżo upieczoną mamą. Benny przyszedł na świat trzy tygodnie temu. W wyniku źle odebranego porodu malec doznał porażenia splotu barkowego. Mimo to po kilku dniach został wypisany ze szpitala i wraz z mamą trafił do obozowego namiotu. Mimi nie wie, co dalej robić. Pozwala Oli zbadać malca. Prosi o wózek, bo nie ma go nawet w czym położyć.

Kilka namiotów dalej wyszła do nas Mona. Uciekła wraz z czwórką dzieci z ogarniętej wojną Syrii. Chcieliśmy wysłuchać jej historii, ale niezabliźnione rany ciągle krwawią. — Wspomnienia wybuchów wciąż rozsadzają mi głowę — mówiła ze łzami w oczach. W obozie jest od kilku miesięcy. Nie może spać. Przeszywający ból pleców wyrywa ją ze snu jak najgorszy koszmar. Tak jest codziennie. Chciałaby, żeby nie bolało. Prosi o radę i leki, choć prośba o pomoc podszyta jest strachem, że gdy ból minie, budzić ją zaczną wspomnienia.

Zawieźliśmy Mimi nowiutki wózek, Ola prowadzi konsultuje problemu z ręką malutkiego Bennego, Monie zaopatrzyliśmy w leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Robimy to dzięki Wam. Wasze wsparcie już czują odwiedzane przez nas rodziny!

Pomóż nam dalej uśmierzać ból ludziom, którzy w swoim życiu przeszli już za wiele!

Często zadawane pytania

Jaki % mojej wpłaty zostanie przekazany na pomoc?

Cała przekazana przez Ciebie darowizna zostanie wykorzystana na pomoc i nie stanowi źródła utrzymania Fundacji Dobra Fabryka. Jeśli chciałbyś wesprzeć cele statutowe Fundacji, kliknij tutaj.

Czy mogę wesprzeć potrzebujących bez podawania swoich danych?

Udostępniliśmy formularz online dla Twojej wygody, m.in. po to, abyśmy mogli po zakończonym roku przesłać Ci potwierdzenia przekazanych darowizn, które możesz odliczyć od podatku. Jeśli jednak chcesz wesprzeć naszych podopiecznych poprzez przelew tradycyjny, możesz skorzystać z poniższych nr. kont:

Konto do wpłat w walucie PLN: 45 1090 1883 0000 0001 2390 7365

Konto do wpłat w walucie EUR: 84 1090 1883 0000 0001 2398 7852

Konto do wpłat w walucie USD: 46 1090 1883 0000 0001 2398 7857

Udostępnij

25 

+ -