Dach nad Głową dla uchodźcy z Lesvos

20 

+ -
Kategoria: Karmimy
Miejsce: Grecja – pomoc dla uchodźców na wyspie Lesvos

Kilka dni intensywnych opadów deszczu i silnego wiatru wystarczyło, by mieszkańcy obozu na wyspie Lesvos stali się ofiarami kolejnej tragedii… Moria 2.0 praktycznie przestała istnieć! Część obozu znalazła się pod wodą, druga część, bardziej wyeksponowana na wiatr, zamieniła się w krajobraz zniszczeń, gdy silne sztormowe szkwały powaliły namioty i toalety.

Potrzebujemy znaleźć właścicieli 2250 cegiełek, z którymi stworzymy ciepły dom dla rodzin z obozu.

Świadomość, że w tych namiotach są w tej chwili noworodki, że jest tam wciąż Fatima (na drugim zdjęciu), którą odwiedzamy regularnie i setki jej rówieśników, którym dostarczamy posiłki, mleko i pieluchy, ściska za gardło.

Katerina z Nikosem wyciągają z obozu rodzinę po rodzinie. Tych, którzy otrzymali azyl, zabierają z obozu i umieszczają w wynajmowanych przez siebie mieszkaniach. Pomagają szukać pracy, tworzą im warunki, by jak najszybciej zapomnieli o traumie i po długich miesiącach w niewoli odnaleźli w życiu sens. Chcemy ich w tym wesprzeć!!!

Wynajem mieszkań na Lesvos wcale nie jest łatwy. Bo choć przez kryzys mnóstwo mieszkań świeci pustkami, nikt nie chce mieć uchodźców za sąsiadów. Znaleźliśmy już jednak jedno lokum, w którym kolejne rodziny będą bezpieczne. Czym prędzej chcemy je wyremontować, zainstalować ogrzewanie, kuchnię i miejsce do spania. Pierwsze mieszkanie treningowe Dobrej Fabryki na wyspie Lesvos, w którym będziemy pomagali w osiągnięciu samodzielności rodzinom z Morii 2.0, będzie nas kosztowało 10 000 EUR. Prace remontowe już ruszyły, bo nie ma na co czekać.

Dziś Was prosimy, byście w projekt likwidacji namiotu po namiocie weszli z nami!!!

Udostępnij

20 

+ -

Najbardziej potrzebne dobra