Chcę pomóc!

Burkina Faso - Farmy w Gourcy

Zaczęliśmy wspierać dziesięć rodzin z wioski Gourcy w północnej części Burkina Faso. 

To okolice półpustynne (południowe krańce Sahelu), stały niedobór wody i nieurodzajne gleby sprawiają, że ludziom bardzo ciężko jest się tam utrzymać. W tej konkretnej wiosce do 2008 r. prowadzone były programy pomocowe, później fundacje się wycofały i wszystko wróciło do smutnej normy: niedożywienie, bezrobocie, wzrost pospolitej przestępczości, emigracja młodych.
O Gourcy dowiedzieliśmy się od polskiej misjonarki Gosi Tomaszewskiej, której parafialną aptekę w Saoude w Togo już wspieramy.

 

Zdecydowaliśmy się na próbne wejście w pomoc dla Gourcy i ruszyliśmy z pierwszą akcją. Kupujemy zwierzęta gospodarskie i nasiona dla wybranej grupy rodzin. Oni, po roku, będą zobowiązani do podzielenia się z kolejnymi rodzinami tymi "rolniczymi pakietami". 

To mi się właśnie w tej idei spodobało najbardziej: łańcuch pomocy. 

Wszystko na miejscu już działa, niedługo przekażemy Wam pierwsze relacje z Gourcy!

Aktualności

Pomagamy Janine!

15.09.2017

Od kilku miesięcy Janine jest w naszym projekcie rozwoju farm, który finansujemy w Gourcy. Tak jak inne rodziny dostała od nas sezam, nawóz, cztery małe świnki, opiekę weterynarza nad nowym inwentarzem i zachętę, by to dobro, które otrzymała, pomnożyć i podzielić się nim z inną rodziną w trudnej sytuacji.

 

Pług, wół i prawie sto kilogramów sezamu – dziękujemy Wam!

18.07.2017

Kilka tygodni temu kupiliście dla dwudziestu rodzin łącznie prawie sto kilo sezamu, którym od kilku dni obsiewają swoje pola. W przygotowaniu ziemi pomaga zaprzęgnięty w pług wół, zwany przez nas szczęśliwym. I pług, i wół to także Wasza zasługa.

Wasz młyn działa na najwyższych obrotach!!!

23.05.2017

Przed Bożym Narodzeniem ufundowaliście dla wioski Gourcy niezwykły prezent, maszyny i postawienie budynku, w którym mieszkańcy codziennie mielą mąkę. Dzięki zeszłorocznym zbiorom udało się wypełnić spichlerze, a teraz każdy może przetwarzać swoje ziarno.

Historia Alimata i Hamidou, którzy otrzymali od nas starter rolniczy i hodowlany

27.01.2017

Niebawem minie rok od momentu, gdy Alimata i Hamidou dostali od Was cztery barany i zapas kukurydzy. Tak jak dziewięć innych rodzin w najtrudniejszej sytuacji, wykorzystali tę pomoc najlepiej jak potrafili.

 

Podsumowanie wpłat przekazanych do Burkina Faso w 2016 roku.

30.12.2016

Koniec roku to czas podziękowań i podsumowań. Przez cały rok dokonywaliście wpłat, które przeznaczone były m.in. na młyn czy paczki żywieniowe.

Komu pomagamy w Gourcy?

07.06.2016

Gourcy to mała miejscowość na północy Sahelu, w Burkina Faso. Dobra Fabryka działa tam od stycznia.

Stawiamy na łańcuch pomocy!

14.04.2016

Rozpoczęliśmy wpierać nowe, potrzebujące miejsce na mapie Afryki - wioskę Gourcy w Burkina Faso.

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij